עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות

קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
נושאים
אהבה  (1)
הצלחה  (1)
זוגיות  (1)
ארכיון
יוני 2017  (2)
המובילים ברשת!

האם אנחנו באמת מכירים את המין השני?

24/06/2017 23:49
sheri
ידוע שגברים ונשים שונים זה מזה.
לא סתם נכתב ספר על זה: גברים ממאדים נשים מנוגה.

תשאל כל אדם האם הוא מכיר את המין השני הוא יגיד לך שכן ברור, איזו שאלה?! אחרי כל השנים הרי למדנו גם את המין השני, אבל האם ככה הם פני הדברים?

בוא נבחן את זה...

למה כותב הספר ג'ון גריי בחר דווקא לומר שגברים ממאדים ונשים מנוגה, כביכול מכוכבי לכת שונים? היה יכול לומר שגברים מארץ אחת ונשים מארץ אחרת..
הוא בחר להגיד ששני המינים מכוכבים שונים מפערי החשיבה העצומים שלהם שמלא פעמים מנוגדים לגמרי אחד לשני, ממש כאילו הם משני כוכבי לכת אחרים.

גברים חושבים אחרת מנשים ולהפך... ולכן גם פועלים אחרת הרבה פעמים.

הגבר מוגדר בספר : "התיקונצ'יק" וזאת מכיוון שהרבה פעמים שאישה מספרת משהו לגבר היא מרגישה שהוא לא לגמרי קשוב לה, אלא הוא יותר עסוק בלקלוט מה הבעיה שלה ולהציע לה פתרון, כשהיא בכלל לא מחפשת פתרון אלא היא מחפשת יותר אמפתיה, הקשבה או הזדהות או תמיכה.

ואני בעצמי, מהרבה שיחות שלי עם גברים שמתי לב לזה שזה ממש נכון!
אני מספרת דברים לגברים וגברים מה שהם עסוקים בו זה רק להשיא עצות.
לפחות רוב הגברים..

כל כך הרבה פעמים שבאתי לספר לגברים דברים שעוברים עליי בגלל שרציתי הקשבה וכו', והם היו עסוקים בלייעץ לי, וזה ממש מתסכל כי לא ביקשתי ייעוץ! אני סך הכל רציתי הקשבה ושיחת נפש.

האישה לעומת זאת בספר מוגדרת כ:"שיפוצניקית".
גברים הרבה פעמים מתלוננים על כך שנשים מנסות לשנות אותם, לחנך אותם, לשפץ בהם פה משהו ושם משהו...
אישה תמתין לכל הזדמנות כדי לעזור לגבר שלה, או כדי לומר לו מה לעשות ובעוד היא חושבת שהיא מנסה לטפח אותו אך הוא מרגיש שהיא משתלטת עליו.
הוא מעוניין שהיא תקבל אותו כפי שהוא.

נשים צריכות להבין דבר אחד ברור: כמה שלא תנסי לשנות את הגבר שלך, הוא לא ישתנה, וחבל על כל המאמצים שלך.
אז אני אישית באה בגישה שאם בהכרות איתו ראית מה הוא והסכמת לקבל אותו ככה, למה לנסות לשנות אותו עכשיו?
ואם את רוצה לשנות אותו.. אז לא היית בוחרת בגבר הזה מלכתחילה אלא במישהו אחר שלא היית צריכה לשנות.

העקרון של התיקון והשיפוץ זה בעקרון בטבע שלנו, אך אם היינו מכירים את טבעו של המין השני, איך הוא חושב... איך הוא מרגיש ביחס להתנהגות שלנו, היינו חושבים פעמיים לפני הדרך שבה היינו פועלים.

גברים מנסים להביא פתרונות לנשים כי ככה גברים נוהגים בינם לבין עצמם ונשים מנסות לעזור כי כך הן מביעות דאגה בינן לבין עצמן אבל כשמדובר בהתנהלות של גבר מול אישה הקלפים כבר נטרפים, וצריך לשנות מהלכים. וזאת מכיוון שברגע שאנחנו עושים מה שהצד השני מתנגד לו אנחנו יוצרים סוג של מועקה, הצד השני מרגיש עם זה לא נעים.. מתנגד לזה, וזה יוצר הרגשה לא נעימה לו.
ואחר כך כתוצאה מכך הוא מחזיר בהתנהגות לא נחמדה כלפינו בחזרה....

זה ממש כמו אפקט המראה, מה שאתה עושה מול המראה, זה מה שאתה רואה ומקבל בחזרה...
אותו דבר בדיוק פה: אם נתנהג איך שנרצה בלי לחשוב על הצורך של הצד השני, הצד השני יחזיר לנו באותה המטבע ויתנגד לנו.

אין אדם שלא רוצה סך הכל זוגיות טובה ומאושרת.
אבל בשביל זוגיות טובה ומאושרת צריך באמת לא רק לחשוב שמכירים את הצד השני, אלא שמכירים באמת שזה כולל הצרכים אחד של השני, וכל כך הרבה פעמים שאנשים שוב ושוב שוגים ולא רואים את הצרכים אחד של השני.
כל אחד עסוק בעצמו..בדברים שהוא אומר... הרבה פעמים נוצרת שפת חירשים שבה כל אחד עסוק בלומר מה שהוא רוצה. וכל אחד עסוק בלהפגע.
וזה רק בגלל שאחד הצדדים לא קרא את הצורך של השני.
אם היה קורא והיה פועל על פי הצורך הזה, אז בכלל שום דבר לא היה נגרר לא לויכוח ולא למריבה בהרבה מקרים.

אדם נוטה לחשוב שהצורך שלו, זה גם הצורך של הצד השני אך זו טעות לפעמים...
הצרכים של הגברים והצרכים של הנשים לרוב הם שונים בדיוק כמו שהם "באים מכוכבים שונים" ואפילו אם לנו היה מתאים שידברו אלינו בצורה מסויימת או יתנהגו אלינו בצורה מסויימת, זה רק הצורך שלנו ולא צריך להניח שזה גם הצורך של הצד השני...

האמת שקראתי חצי מהספר "גברים ממאדים ונשים מנוגה" אבל זה היה מספיק לי בשביל להבין שכל גבר וכל בחורה צריכים לקרוא את הספר הזה כי לא רק שהוא נותן לך לרכוש המון ידע שזה כשלעצמו דבר מדהים, זה גם יכול לעזור לשיפור היחסים, לעוררות המודעות בין שני המינים, שכל אחד באמת יכיר את השני והצרכים שלו ויענה עליהם, וזו אחת הדרכים החשובות לזוגיות בריאה.

אם הצרכים אחד של השני בזה אחר זה לא נענים שוב ושוב ושוב... מה שקורה זה: שנבנה פה תסכול פנימי עמוק אצל כל אחד משני בני הזוג ומה שהם עושים את זה זה פשוט שהם "מטאטאים את התסכול הזה מתחת לשטיח"...
מדוע?
מכורח המציאות של שנים.

המציאות של שנים, שהצרכים של האישה הבסיסיים והצרכים של הגבר הבסיסיים לא נענים ואנשים כבר התרגלו למצב הזה ולא יכולים לחשוב שדברים יכולים להתנהל אחרת.
מה שנקרא, אנשים כבר הרימו ידיים, ולמדו "לבלוע את הצפרדע" הזו במחשבה שיש דברים שכנראה לא ישתנו.

ומה אני חושבת?

אני חושבת שדברים תמיד יכולים להשתנות...
בדיוק כמו שבעבר הרחוק לא היה חשמל והיום יש...
בעבר הרחוק לא היו מכוניות והיום יש...
ועל זה הדרך.
דברים תמיד יכולים להשתנות...
פשוט לאנשים יש טבע מסויים להמעיט מעצמם ולהחליט שאפילו אם אחד מהם היה רוצה להכניס את המודע הזה לאנושות...
אדם חושב לעצמו: מה אני הקטן עכשיו יכול לשנות משהו שממשיך אלפי שנים?

אבל מה שקרה בהיסטוריה הוכיח להם אחרת.

אם זה לשלילי ואם זה לחיובי...
תומס אדיסון שהמציא את נורת החשמל וגרם באותו רגע לתהפוכה שרק התגלגלה קדימה בעולם עם החשמל וקולומבוס שגילה שהעולם עגול. והאדם הזה שהמציא את המחשב והאינטרנט וכן על זה הדרך...
כל תהפוכה גדולה בעולם קרתה בגלל אדם אחד יחיד שהתחיל את כל התהליך.

זו הסיבה שאני כותבת את הפוסט הזה..
כי אני חושבת שצריך להכניס את המודעות הזו לכל אדם ואדם, שהצרכים של האישה ושל הגבר שונים, ושכל גבר וכל אישה צריכים שידעו את הצרכים אחד של השני ולא מספיקה רק הידיעה,צריך גם היישום.
בדיוק כמו שלא מספיק שיהיה לאדם רעיון לאיזה סטארט-אפ אבל הוא משאיר את זה בראש ולא עושה עם זה כלום...

אני ממש הבאתי על קצה המזלג את עניין המודעות הזו של הכרת האחר.
יש עוד מלא דברים שצריך לדעת בספר, לכן אני ממליצה עליו...
כי המודעות הזו שתכנס באנשים פשוט יכולה לשנות את העולם לטובה, בעניין של זוגיות.

ולא רק בשביל זוגיות, אלא בכלל בשביל ההרמוניה שבין העולם כולו.

כמובן שיש עוד המון פרמטרים שצריך בשביל זוגיות טובה, אבל בזה אני אגע כבר בהמשך.

בפוסט הבא אכתוב על החיים מאחורי "הטייס האוטומטי".
כן, יודעת שאולי זה נשמע לא ברור..

בכל מקרה, שתקראו אותו תבינו :)


sunshinelea lIM AL
IM AL
25/06/2017 23:23
היי, אהבתי שהעלית את הנושא ושנגעת בדברים שהם חשובים.
אבל מתקשה להסכים עם חלקים גדולים, כאשר קשה לי במיוחד עם ההכללות,
כן יש גברים שיודעים להקשיב מבלי לתת עצות כפי שיש נשים שלא יכולות לשתוק ומגיבות.
כן גברים ונשים שונים אבל כפי שגברים שונים זה מזה וכך גם נשים.
אני כל כך אוהב את השיחות ברשת בייחוד בגלל היכולת לשתף נשים בתחושות הכי כמוסות שלי, וכן בשל היכולת שלי (כפי הנראה) להקשיב לנשים ולמה שיש להן לספר מבלי לשפוט או לייעץ.
כף לקרוא אותך את מאתגרת, תודה.
sheri
26/06/2017 09:30
ברור שבכל כלל יש יוצא מהכלל.

אם תשים לב כשכתבתי שיש גברים שעסוקים בלייעץ לנשים רשמתי שלפחות רוב הגברים כאלה, מה שאומר שלא הכללתי את כולם אלא אמרתי שיש יוצאי דופן, אבל כמו שציינתי בפוסט מדובר באחוז קטן של גברים שכן יודעים להקשיב כמו שצריך לנשים שנכללים בקטגוריה הזו וזה מנסיון.

יש גם גברים שיודעים באמת לתת הקשבה כמו שצריך וזה, וכן גם יודעים להיות אמפתיים ולתמוך אבל בסוף יתנו את העצה, את הפתרון שלהם...

ויש אחוז קטן מאוד שיודעים לתת הקשבה מלאה ולתמוך כמו שצריך, אני חושבת שזה גם נוגע בעניין שנקרא: צד נשי וצד גברי.

שזה אומר למשל לפי מחקרים שנעשו שאצל נשים החלק השמאלי של המוח הוא השליט יותר ואילו אצל גברים החלק הימני של המוח הוא הדומיננטי יותר, אבל יש מקרים חריגים שזה לא בדיוק כך ויש גברים עם צד נשי חזק יותר והפוך יש נשים עם צד גברי חזק יותר, וזה כמובן יכול להשפיע על העניין שעליו דובר בפוסט שלמשל גברים שיש להם צד נשי חזק יותר הם יותר יהיו בעלי הקשבה ואמפתיה ממש כמו שנשים נוהגות לעשות, ואילו נשים עם צד גברי חזק יהיה להן תכונות מסויימות שבדרך כלל גברים אוחזים בהם.

תודה על המחמאה :)
IM AL
29/06/2017 17:09
עבורי זו חוויה מקסימה להיפתח ולצאת מהדפוסים הקבועים ולהעז ולדבר עם בני המין השני בכנות ללא חשש על כל מה שלא מעזים לשתף , באופן הזה שני הצדדים מרויחים מאחר וכל אחד מגלה על האחר דברים שהוא לא ידע על המין השני.
sheri
03/08/2017 01:48
ככה צריך, וכשחושבים על זה בסופו של דבר אנחנו מרוויחים מזה... כי כשהבן או בת זוג שלנו מסופקים כשאנחנו מספיק מכירים אותם ואת הצרכים שלהם, והם שמחים על כך... אז השמחה שלהם קורנת עלינו וזה גורם לנו גם לשמוח... האושר שלהם זה האושר שלנו...
ניקי
30/06/2017 18:44
כשקראתי את שאלתך בתחילת הפוסט, "האם אנחנו מכירים את המין השני?", מיד עניתי לעצמי תשובה שאולי תפתיע אותך מעט; לא. אני לא חושבת שאני מכירה אף אחד. אני לא חושבת שאני מבינה אנשים ללא קשר למין שלהם.
ואחרי המחשבה העמוקה הזו שלך, אני רוצה לשאול אותך, מעין שאלת המשך לחקר הזה שלך. השאלה שלך היא האם אנחנו מכירים את המין השני והשאלה היא: האם אנחנו מכירים את המין שלנו? האם אנחנו יכולים להבין אנשים אחרים?
כמו שכתבת כבר בפוסט שלך, כדי לנסות לעזור לאדם השני בצורה הטובה ביותר, אנחנו חושבים איזו עזרה אנחנו היינו שמחים לקבל ופועלים בהתאם. האם אנחנו מכירים באמת את האנשים האחרים בעולם שבחוץ או שאנחנו בעצם מכירים את עצמינו ורק חושבים אנחנו מכירים אותם?
אני סקרנית מאוד לדעת מה את חושבת בנושא.
sheri
03/08/2017 01:56
יש עניין של הכרות של מה שמגדיר מין... דברים המאפיינים גברים ודברים המאפיינים נשים... הדברים האלה הם משותפים לשני המינים ומגדירים אותם. ויש דברים שמאפיינים כל אדם אינידיווידואלי לכשעצמו שזה עניין של אופי אישי ואישיות של כל אדם בנפרד וכל אדם עם הייחודיות שלו.

מה שאני כתבתי עליו זה המאפיינים שמשותפים למין הגברי מצד אחד ומצד שני המאפיינים שמשותפים לנשים...

לא כתבתי על מאפיינים של כל אדם לכשעצמו בפרט...

כמובן שקודם כל בן אדם צריך להכיר את עצמו וגם הגיוני שהוא יכיר את עצמו ואת הצרכים שלו...

לגבי הכרות של מה שהשני או השניה צריכים, זה תלוי בנו.. כמה אנחנו רוצים לדעת להכיר מה השני או השניה צריכים... אם אנחנו רוצים לדעת מה הם צריכים אנחנו נדע.. כי יש אינסוף מידע באינטרנט ובספרים ובסרטים, השאלה אם אנחנו יודעים להתבונן מספיק טוב כדי לאסוף תובנות של הכרות המין השני, כי לפעמים אפילו מסרט או אפילו מסיטואציה שאת רואה בין שני אנשים או ממשפט שבן אדם מוציא מהפה.. את יכולה ללמוד משהו על בני המין השני...

אז אני חושבת שזה עניין של מספיק לפקוח את העיניים ומספיק לחקור כדי לדעת, מי שרוצה לדעת ידע.
sheri
03/08/2017 02:02
כמובן שקודם כל צריך לברר על המין השני בכל כלי שיש לנו, כמו שכתבתי ספרים וכל מקור אחר... אבל כמובן שצריך גם לשאול את הבן או בת זוג בנוסף מה הם אוהבים, מה הם צריכים כי יש גם עניין של צורך אישי בנוסף של כל אחד... כי אנשים שונים בדברים מסויימים זה מזה...
אבל לדעתי לא צריך להסתפק ברק לשאול את הבן או בת זוג מה הם אוהבים ולמה הם זקוקים אלא צריך בנוסף לדעת מה זה גבר או אישה בידע הכללי מכמה מקורות כמו שציינתי לעיל.

אני בגישה שצריך לדעת כמה שיותר... נכון שאומרים מוסיף דעת מוסיף מכאוב מצד אחד... אבל מצד שני, ידע זה כוח, וידע יכול לתרום לנו בחיים, זה שנדע את הצרכים של השני ונספק אותם... אנחנו נרוויח מזה, כי כל הטוב הזה שאנחנו מעניקים יחזור אלינו חזרה, ממש כמו בומרנג.

זה טוב מאוד לקרוא ולצפות בסרטונים וסרטים והכל ולהעשיר את הידע ואחר כך להשתמש בזה, לא מספיק רק לקרוא ולא לעשות עם זה כלום...

טוב גם להעשיר את הידע על המין השני, כי פשוט יש דברים שהם בחיים לא יספרו לנו (מכל מיני סיבות) אם לא נקרא ולא נאסוף מידע ממקורות אחרים... ובכלל זה טוב להעשיר את הידע בכל תחום ולא רק בזה.
מאיה
04/04/2018 15:45
היי את/ה בן או בת ?
כתיבת תגובה:
שמכם:

אימייל:

קישור:

תגובה:


הקלד את המספר המופיע בתמונה: